در سال ۹۹ محقق شد: صادرات ۱۵ هزار کانتینر محصولات کشاورزی از البرز 

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به اینکه در سال ۹۹ نسبت به دو سال قبل آمار صادرات محصولات کشاورزی از البرز با رشد خوبی همراه بوده است، گفت: سال گذشته بیش از ۱۵ هزار کانتینر محصولات کشاورزی از البرز صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، سیداحمد میرجلیلی با بیان اینکه استان البرز در صادرات محصولات کشاورزی جزو رتبه های نخست کشور است، اظهار داشت: بخش کشاورزی یکی از اساسی ترین رکن های تولید کشور است و تولیدکنندگان این بخش با ارسال محموله صادراتی به کشورهایی مانند روسیه، عراق، افغانستان و حوزه خلیج فارس نقش مهمی در صادرات ایران دارند.

وی در ادامه گفت: با شروع روند صادرات محصولات کشاورزی مانند سبزی و صیفی در حال حاضر روزانه بیش از ۱۰۰ کانتینر بار مشتمل بر این تولیدات از بندر شهید باهنر استان هرمزگان به دیگر کشورها صادر می شود که بیش از ۸۵ درصد این محصولات سهم تولید استان البرز است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به اینکه در سال ۹۹ نسبت به دو سال قبل آمار صادرات محصولات کشاورزی از البرز با رشد خوبی همراه بوده است، افزود: سال گذشته بیش از ۱۵ هزار کانتینر انواع محصولات کشاورزی استان البرز از مبدا بنادری مانند شهید باهنر، جاسک و دیر به مقاصد خارجی از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

وی در ادامه افزود: پیش بینی می شود که در سال جاری رشد صادرات محصولات کشاورزی البرز نسبت به سال قبل بیش از ۱۵ تا ۲۰درصد باشد.

میرجلیلی ادامه داد: کیفیت مطلوب انواع محصولات باغی ایرانی از جمله گیلاس، زدآلو و گلابی موجب شده که در سالیان اخیر نام کشورمان در میان ۱۳۰ کشور تولید کننده این محصولات همیشه جزو ۱۰ کشور برتر دنیا باشد.

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه انواع تولیدات کشاورزی ایران در قالب محصولات صیفی، باغی و زراعی دارای فرصت های مناسبی برای عرضه درسطح بازارهای خارجی است، گفت: حدود ۹۰درصد محصولات تولیدی ایران کشت باز است و کشاورزان ایرانی به تولید روزافزون می اندیشند، به همین دلیل تولیدات کشورمان در این زمینه قابل رقابت با بسیاری از محصولات کشاورزی دنیا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست