استاندار البرز در نشست با فعالان اقتصادی بخش خصوصی: قدرت واقعی در دست شما است

استاندار البرز در نشست با فعالان اقتصادی بخش خصوصی با بیان اینکه قدرت واقعی در دست شما است، افزود: امید است که با همکاری فعالان بخش خصوصی استان در حوزه های مختلف بتوانیم مشکلات اقتصادی البرز را مرتفع کنیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، مجتبی عبداللهی در نشست هم اندیشی با تولید کنندگان و فعالان اقتصادی استان البرز که در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، اظهار داشت: لقب سربازان و جهادگران اقتصادی برای فعالان عرصه تولید و صنعت به درستی شایسته است.

وی افزود: در شرایط سخت و طاقت فرسا صنعتگران دلسوزانه و شبانه روزی کار تولید را مدیریت کردند و با بزرگواری و سعه صدر در حل مسائل و مشکلات پیش روی خود تلاش می کنند.

استاندار البرز با بیان اینکه طی سال‌های گذشته اقتصاد مشکل اصلی کشور بوده است، بیان کرد: اقتصاد کشور ما غنی و ثروتمند است و کشور دارای دخایر غنی و بی شماری است.

عبدالهی با بیان اینکه بیش از یک درصد ذخایر دنیا در کشور ایران است و این ظرفیت سبب شده که ایران کشوری غنی، توانمند، قدرتمند و ثروتمند در دنیا باشد، بیان کرد: اگر ما با کمک توان، تخصص و آموخته‌های فعالان بخش خصوصی موضوع اقتصاد را بتوانیم پیش ببریم، خیلی از مسال کشور در این زمينه حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ما کشوری هستیم که بحران جنگ را سپری کرده‌ایم، عنوان کرد: اثرات این جنگ سالیان سال می ماند و ادامه دارد و ما  قرائن آن را در سالهای گذشته شاهد بوده ایم.

عبداللهی در ادامه از تحریم‌ها و شرایط سخت اقتصادی که در سالیان گذشته علیه کشورمان اعمال شده سخن گفت و افزود: مشکلات مالی، تجهیزاتی و فناوری از دیگر مسائلی است که با آن درگیر شده ایم اما با تعهد و تخصص فعالان اقتصادی بسیاری از این مسائل حل شده است.

وی ادامه داد: اعتقاد دارم که اگر مشکلات اقتصادی رفع شود، بیش از ۹۰ درصد مسائل مشکلات کشورمان از جمله ناهنجاری‌های اجتماعی، فقر، حاشیه نشینی، اعتیاد، طلاق و بزهکاری حل خواهد شد. بازگشایی این گره‌ها در نقاط مختلف از جمله البرز به دست صاحبان صنعت و تولید میسر می‌شود.

استاندار البرز خطاب به فعالان اقتصادی بخش خصوصی حاضر در نشست با بیان اینکه قدرت واقعی در دست شما است، افزود: امید است که با همکاری فعالان بخش خصوصی استان در حوزه های مختلف بتوانیم مشکلات اقتصادی البرز را مرتفع کنیم.

وی ادامه داد: با برگزاری جلسات متعدد و در نظر گرفتن زمان کافی برای پیگیری مشکلات بخش‌خصوصی تلاش خواهم کرد و به عنوان نماینده دولت در البرز در حد توان استانداری برای پیگیری مسائلی که نیاز به قانون و اخذ مصوبات مختلف دارد، اقدامات لازم را دنبال می کنم.

عبداللهی ادامه داد: در یک هفته ای که در البرز حضور یافته ام، جلسات متعدد برگزار کرده و با معاونت اقتصادی استانداری این موضوع را در میان گذاشته ام که ساختمانی را راه اندازی کرده و همه نمایندگان دولت در استان آنجا مستقر شده و مشکلات سرمایه گذاران و دیگر اقتصادی استان را در محل بررسی کنیم.

وی در ادامه گفت: در فضای مجازی هم بستری برای پیگیری درخواست‌های فعالان اقتصادی از سوی مدیران دستگاه های اجرایی خواهیم داشت.

استاندار البرز در ادامه اعلام آمادگی کرد که یک اتاق فکر و هم اندیشی با حضور نمایندگان اقتصادی فعالان بخش خصوصی از گروه‌های مختلف بازرگانی، کشاورزی، صنعت و غیره تشکیل شده و به صورت ثابت و در فواصل معین جلسات مستمر آن برگزار شود.

وی با بیان اینکه البرز بعد از جدایی از پایتخت با مواردی از جمله افزایش جمعیت و بیشتر شدن آمار مهاجرین روبرو شد، گفت: به موازات آن صنعت و تولید البرز رشد کرد اما در ۱۱ سال اخیر زیرساخت‌هایی مانند آب، برق و گاز آن پیشرفت کافی نداشته است‌. در اتاق فکری که مدنظر است باید نظام مسائل استان در حوزه اقتصاد را بررسی کرده و ضمن احصاء مشکلات بر طبق اولویت بندی برای حل آن موارد گام برداریم‌.

عبداللهی در ادامه افزود: اطمینان دارم که با مطالبه گری و پیگیری خیلی از مسائل و مشکلات اقتصادی پیش روی استان حل خواهد شد، چرا که خیلی از مسئولان نظام به سرمایه گذاران و فعالان جبهه اقتصادی کشور اعتماد دارند و با کمک آنها برای حل مسائل مربوطه اقدام می کنند.

وی ادامه داد: در بخش‌های اقتصادی و سرمایه گذاری استان باید به دنبال تحول در تولید، اشتغال، صادرات و ارز اوری باشیم، دولت مردمی آیت الله رئیسی هم مرتبا از مسئولان کشور و مدیران استانی پیگیر حل مشکلات است.

استاندار البرز در ادامه بیان کرد: اقتصاد به فرهنگ سازی نیاز دارد و رهبر معظم انقلاب هم همیشه در فرمایشاتی که دارند به پیوست فرهنگی و اجتماعی در کارها تاکید دارند، ما هم با انگیزه و تمام توان حرکت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در صنعت برق و گاز مشکل داریم، گفت: زمستان در راه است و به یقین با کمبود و قطعی گاز مواجه خواهیم شد، باید برای رفع این کمبودها پیش بینی هایی می شد که متاسفانه این اتفاق را شاهد نبودیم.

عبداللهی با اشاره به وجود گروه‌های بزرگ صنعتی مانند مپنا در البرز گفت: این مجموعه برای تامین برق استان اعلام آمادگی کرده است، دولت هم درخرید برق دستورالعمل هایی دارد، از طرفی با ایجاد کارخانه های متعدد در زمینه تولید برق باید نیاز استان را تامین کنیم.

وی عنوان کرد: در زمینه تردد در البرز مشکل داریم، ۲۰درصد ترافیک بزرگراهی کشور در ۲۰ کیلومتر ابتدایی راه ورود به البرز است و باید در این زمينه فکری کرد، در ورودی و خروجی‌های استان باید کارهای اساسی انجام شود، ایجاد تفرجگاه‌ها در استان مد نظر است و از حضور سرمایه گذاران حتی در بحث تامین زیرساخت‌های آب، برق و موضوعات شهری استقبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست