ارجاع ۱۱۵ پرونده به اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی استان البرز/ ۳۲ پرونده مختومه شد

دبیر اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه ۱۱۵ پرونده به اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی استان البرز ارجاع شد، گفت: ۳۲ پرونده با رفع مشکل مختومه شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، مسعود قاسمی در نشست خبری با موضع تشریح فعالیت‌های اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز با اشاره به اهمیت حل مشکل فعالان بخش خصوصی از جمله صنعتگران، بازرگانان و یا تجار استان البرز اظهار داشت : با توجه به اهمیت کیفیت و کمیت تولید و از طرفی رویکرد اقتصاد مقاومتی هدف مهم حرکت به سمت تولید صادرات محور است.

وی افزود: اتاق بازرگانی نماد بخش خصوصی و صدای رسای فعالان این عرصه است و کمک می کند که موانع پیش روی تولید و یا صادرات و واردات آنها حل شود.

دبیر اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز بیان کرد : از سوم آذرماه سال گذشته و همزمان با شروع فعالیت اورژانس کسب و کار اتاق بالغ بر  ۱۱۵ پرونده ارجاعی داشته ایم که  ۳۲ مورد مشکلاتشان بررسی و پرونده آنها مختومه شد، باقی موارد هم از طریق ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و یا اقتصاد مقاومتی استان و همچنین در قالب بررسی کمیسیون‌های اتاق البرز در حال پیگیری است.

وی بیان کرد: در پرونده‌های ارجاع داده شده به اورژانس کسب و کار اتاق البرز بیشترین حجم پرونده‌های ارجاعی به ترتیب در زمینه مشکل با مجموعه‌های امور مالیاتی، صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و تامین اجتماعی بوده است.

وی ادامه داد: در نشست اخیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز با موافقت استاندار مصوب شد که نامه‌های ارجاعی اورژانس کسب و کار به نهادها و ادارات مختلف در اسرع وقت بررسی و پاسخ داده شود.

قاسمی در ادامه گفت: از همه ادارات دولتی درخواست داریم که با اتاق البرز در رسیدگی به پرونده‌های اورژانس کسب و کار همکاری کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن مسائل طرح شده بررسی شود.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی البرز برای کمک به بخش خصوصی واقعی که حتی در زمان اندک از کار افتادن چرخه تولید و یا شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم و کرونا پرداخت حقوق کارگران را از فراموش نکرده همیشه آماده است، گفت: در این راستا جلسات مختلف با بانک‌های عامل برگزار کردیم تا به فعالان اقتصادی که در مهلت و یا نحوه بازپرداخت تسهیلات به مشکل برخورد کرده اند، همکاری کنند.

دبیر اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز عنوان کرد : برای برخی مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی بررسی شده در اورژانس کسب و کار اتاق توانستیم که بخشودگی جرائم مالیاتی دریافت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست