رئیس اتاق بازرگانی البرز: امکانات و تجهیزات آتش نشانان در شهرکهای صنعتی استان تقویت شود

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به حادثه حریق گسترده یک مجتمع صنعتی در نزدیکی اشتهارد گفت: نیاز است که امکانات و تجهیزات اطفای حریق در سطح شهرک های صنعتی استان بروزرسانی و تقویت شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی در هشتاد و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه و آئین تجلیل از برگزیدگان دومین دوره جشنواره ملی امیرکبیر در روزهای اخیر به میزبانی اتاق بازرگانی استان، اظهار کرد: این مراسم به صورت مشترک توسط اتاق بازرگانی، جهاد دانشگاهی و بنیاد نخبگان استان البرز برگزار شد.

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۲۶۰ پایان نامه و رساله دانشجویی مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد به دبیرخانه جشنواره ملی امیرکبیر واصل شد، گفت: آثار بررسی شده توسط هیات داوران این جشنواره کاربردی کارفرما محور بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با اشاره به صنعتی بودن این استان افزود: استان البرز پایلوت خوبی برای دانشجویان مقاطع تحصیلی دکترا و کارشناسی ارشد است که بتوانند پایان‌نامه‌ها و رساله های خود را عملیاتی کنند.

وی در ادامه گفت: در آئین اختتامیه دومین دوره جشنواره ملی امیرکبیر از ۵ پایان نامه و رساله مقطع دکتری و ۵ مورد از آثار ارسالی در مقطع کارشناسی ارشد تجلیل شد، در ادامه نیز برگزیدگان جشنواره را به شرکت ها و فعالان اقتصادی استان معرفی خواهیم کرد.

رضایی با بیان اینکه در دولت سیزدهم نگاه ویژه تری به شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی شده است، بیان کرد: در هفته های اخیر نامه‌های متعددی با طرح موضوعات مختلف از سوی رئیس اتاق ایران به سران سه قوه ارسال شد.

وی در ادامه عنوان کرد: سران قوای سه گانه نیز به سازمان‌ها و ادارات زیرمجموعه‌ خود اعلام کرده اند که در تصمیمات اتخاذی، نظر بخش خصوصی را اعمال کنند تا مسائل مطروحه در جلسات دستگاه های مختلف اجرایی به صورت کارشناسی تر بررسی و رسیدگی شده و به نتیجه برسد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با اشاره به یکی از مشکلات اخیر در بحث حریق گسترده در یک کارخانه تصفیه روغن در مجتمع چرم سازی بوئین زهرا و در نزدیکی شهرستان اشتهارد بیان کرد: به دنبال بروز این حادثه صنعتگران و فعالان اقتصادی بابت احتمال بروز مخاطراتی مشابه و میزان آمادگی تجهیزات و امکانات امدادی برای مهار آن نگران هستند.

وی در ادامه افزود: نیاز است که با اتخاذ تصمیمات سازنده و مصوب برای مقابله با بروز احتمالی چنین حوادثی در شهرک‌های صنعتی استان آماده سازی لازم از لحاظ تجهیزات و امکانات اطفای حریق فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست