رئیس کمیته صنایع دستی اتاق ایران در دیدار با معاون صنایع دستی کشور: صادرات صنایع دستی البرز تسهیل شود

رئیس کمیته صنایع دستی اتاق ایران و رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی استان البرز گفت: استان البرز ظرفیت بسیار خوبی در حوزه تولیدات صنایع دستی دارد و صادرات صنایع دستی این استان باید تسهیل شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، شادی حاضری در دیدار با پویا محمودیان معاون صنایع دستی کشور اظهار داشت: استان البرز از ظرفیت های بالایی در زمینه صنایع دستی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه البرز صنایع دستی شاخصی دارد که از توان عرضه در سطح منطقه و بازارهای بین المللی برخوردار است، گفت: باید فرصتی فراهم شود تا این محصولات در قالب برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی معرفی شوند.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق البرز افزود: استفاده از ظرفیت فعالان بخش خصوصی در زمینه تقویت بازار صادراتی صنایع دستی استان اهمیت بالایی دارد، کمااینکه در حال حاضر صنایع دستی ماند سفال و سرامیک البرز در سطح نمایشگاه های خارجی هم نمایش داده می شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال های اخیر تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز شاهد کم شدن سطح واردات صنایع دستی بوده ایم، اما از طرفی تحت تاثیر شیوع کرونا فعالیت کارگاه های صنعتی در داخل کشور هم مدتی با تعطیلی همراه بود که امیدواریم با بسته های حمایتی چرخه تولیدی این کارگاه ها دوباره رونق یابد.

حاضری با تاکید بر اینکه کرونا آسیب زیادی به بسیاری از کسب و کارها در حوزه صنایع دستی و گردشگری وراد کرد، گفت: باید راهکارهای حمایتی در قالب اعطای تسهیلات به کارگاه ها و مجموعه های فعال صنایع دستی در نقاط مختلف کشور از جمله البرز پایه ریزی کرد.

وی در ادامه بیان کرد: صنایع دستی استان البرز از ظرفیت بالایی برای رشد مقاصد بازارهای هدف صادراتی به ویژه ارائه در سطح خاورمیانه  و کشورهای حاشیه خلیج فارس و خاورمیانه برخوردار است.

حاضری به عنوان رئیس کمیته صنایع دستی اتاق ایران و رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز خواستار این مهم شد که وزارت میراث فرهنگی در بحث صادرات صنایع دستی البرز و جذب بازار فروش خارجی در این مورد همکاری لازم را داشته باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست