رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز: مشاغل خانگی در دوران کرونا تعطیل نشد/رونق بسته بندی مواد غذایی و گیاهی

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز در رویداد کافه کارآفرینی با تاکید بر اهمیت حمایت از کارآفرینان گفت: در دوران کرونا مشاغل خانگی از جمله بسته بندی مواد غذایی و گیاهی تعطیل نشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، شادی حاضری در رویداد کافه کارآفرینی که به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی در واحد تولیدی – صنعتی نگارین گستر کیمیا در میدان استاندارد کرج برگزار شد، با ارج نهادن به فعالیت ارزنده در حوزه‌های مختلف کارآفرینی از جمله صنایع دستی و مشاغل خانگی افزود: بیش از ۲۳ سال است که در تولید و عرضه صنایع دستی فعالیت دارم، این رشته نقش موثری در اشتغال زایی جامعه به ویژه اشتغال بانوان دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌هایی که در زمینه هنرهای دستی در استان‌های گیلان، تهران و البرز داشته است، گفت: در عرصه صنایع دستی در پیش از ۱۵ رشته هنری و در قالب فعالیت‌های کارگاهی تولیدات سازنده ای را به مرحله ساخت و عرضه در بازار رسانده ایم.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر استان البرز با اشاره به اینکه البرز هنرمندان توانمند و شاخص متعددی دارد، گفت: برای تقویت زیرساخت‌های عرضه صنایع دستی از جمله برگزاری نمایشگاه‌های دائمی در نقاط مختلف کشور باید تلاش کرد، چرا که هنوز بسیاری از فعالیت‌های صنایع دستی ایران از جمله البرز هنوز به جامعه معرفی نشده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در مجموعه‌های کارگاهی خود برای بیش از ۵۰ نفر هنرمندان صنایع دستی اشتغال زایی داشته است،گفت: البرز متمایز از دیگر استان‌ها است و زیرساخت‌های مناسبی دارد اما هنرمندان و کارآفرینان این استان آنچنان که باید شناخته شده نیستند.

حاضری بیان کرد: به منظور معرفی هنرمندان و کارآفرینان باید اقدامات لازم انجام شده و بسترسازی شود، در دوران کرونا بسیاری از کسب و کارها از جمله حوزه صنایع دستی دچار رکود شد اما برخی از فعالان این عرصه با بافت گلیم، چرم سازی و دیگر موارد کار خود را تعطیل نکردند.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت حمایت از کارآفرینان استان به ویژه کارآفرینانی که نقش برجسته ای در زمینه فعالیت های مختلف داشته اند، گفت: در دوران کرونا در بحث مشاغل خانگی کارآفرینان البرزی در زمینه بسته بندی مواد غذایی و گیاهی موفق عمل کرده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست