تاکید رئیس اتاق بازرگانی البرز بر ضرورت اجرای کامل مصوبات شورای گفتگو

رئیس اتاق بازرگانی البرز، بر اجرای کامل مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی توسط همه دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی در هفتاد و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز که بعد از ظهر روز هجدهم آبان ماه بصورت ویدئو کنفرانس در حضور استاندار و دیگر مسئولان استانی برگزار شد، اظهار کرد: در اواخر مهرماه امسال ثبت نام از صادرکنندگان استان را داشتیم تا در قالب آن صادرکنندگان نمونه البرز انتخاب شوند که در این راستا بیش از ۲۱ شرکت کننده ثبت نام خود را انجام داده اند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز ضمن تاکید بر اهمیت تقویت صادرات در خصوص روند انجام امور مربوط به ثبت نام در این مورد برای انتخاب صادرکنندگان نمونه استان البرز بیان کرد: کارگروه مربوطه در این مورد تشکیل شده و در حال بررسی مدرک و پرونده های ارسالی صادرکنندگان شرکت کننده است.

وی در ادامه از ضرورت اجرایی شدن مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی سخن گفت و افزود: برخی اشخاص مصوبات این شورا را رسیدگی نکرده و اجرایی نمی کنند، در این زمینه نیاز است تا بحث تعقیب کیفری برای اشخاص حقیقی و حقوقی که به مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و اجرای آن رسیدگی نمی کنند، لحاظ شود تا مصوبات مربوطه به درستی پیگیری شود، در استان اصفهان این مهم با دستور دادستانی آنجا انجام شده است.

رضایی در ادامه با مثبت ارزیابی کردن تغییر و تحولات انجام شده در قالب فعالیت های شرکت شهرک های صنعتی استان البرز در هفته های اخیر بیان کرد: این مهم تاثیر بسزایی در تعامل بهتر با بخش خصوصی و رضایتمندی آنها دارد.

وی در بخش دیگری ضمن اشاره به بخشنامه جدیدی که توسط ” معاون اقتصادی رییس جمهوری” پیگیری و صادر شده است، افزود: این بخشنامه جدید در کنار نگاه مثبت وزیر صمت به بحث توسعه و شکوفایی بخش تولید موجب ایجاد یک فرصت و فضای مناسب برای تولیدکنندگان سراسر کشور با توجه به کاهش قیمت ارز در چند روز گذشته شده است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز ضمن اشاره به تاثیر این مصوبه بر کمک به تولید داخلی و خرید مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز صنعتگران ایرانی توضیح داد: فرصت خوبی در این زمینه برای تولیدکنندگان کشور فراهم شده است تا از شرایط بحرانی ایجاد شده عبور کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت توجه به مصوبات جلسه هفتاد و چهارم شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز در خصوص انجام امور مربوط به قرنطینه محصولات کشاورزی صادراتی استان در فرودگاه بین المللی پیام عنوان کرد: در این مورد متاسفانه پاسکاری میان سازمان جهاد کشاورزی استان و فرودگاه پیام صورت گرفته و هنوز این مسئله حل و فصل نشده است؛ در صورتی که قرار بود طی مدت دوماه نسبت به ایجاد و یا تقویت زیرساخت های لازم در محل فرودگاه اقدام شود.

رضایی با اشاره به اینکه مقرر شده بود که سازمان جهاد کشاورزی البرز طی یک ضرب العجل در مراحل مختلف تامین، آماده سازی و صادرات محصولات کشاورزی استان همکاری های لازم را اعمال کند، افزود: صادرکنندگان حوزه کشاورزی البرز در بحث صادرات میوه و تره بار نقش مهمی در صادرات این اقلام از کشورمان دارند، اما اکنون به دلیل نبود زیرساخت های کافی در البرز این مهم در حال از طریق استان های دیگر مانند هرمزگان در حال انجام است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز افزود: اکنون در بحث صادرات محصولات کشاورزی البرز و آمار مربوط  به آن، ثبت این اقلام به نام استانی دیگر انجام می شود؛ در حالی که خود می تواند یک ظرفیت برای البرز در زمینه افزایش آمار صادرات کالاهای غیرنفتی باشد.

گفتنی است در پایان این نشست، استاندار و رئیس اتاق بازرگانی البرز، بر ضرورت بهبود زیرساخت های فناوری اطلاعات در استان تاکید کردند، به باور بالاترین مقام های دولتی و بخش خصوصی استان، توسعه دولت الکترونیک به دلیل فراگیری بیماری کرونا ضرورت مضاعفی یافته است و باید تمام ظرفیت های استان در جهت بهبود توانمندی ارتباطات آنلاین، به کار گرفته شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست