تزریق واکسن کرونا به کارگران صنعتی در پایگاه واکسیناسیون اتاق بازرگانی البرز/حمایت از تولید ملی با تزریق واکسن ایرانی محقق می شود

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه سلامت نیروهای شاغل در بخش تولید و صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: اقدام اتاق بازرگانی البرز به منظور راه اندازی پایگاه واکسیناسیون کرونا برای کارگران واحدهای صنعتی به هم افزایی بیشتر و پیشرفت کمک می کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، رحیم بنامولایی در بازدید از پایگاه تجمیعی واکسیناسیون دایر در محل اتاق بازرگانی البرز ویژه پرسنل شاغل در واحدهای صنعتی و تولیدی استان اظهار داشت: یکی از وظایف اتاق بازرگانی ارائه خدمات به اعضاء است و در این راستا یکی از خدمات ارائه شده در شرایط کنونی تزریق واکسن کرونا و شتاب در روند واکسیناسیون است.

وی با اشاره به لزوم همکاربا شبکه بهداشت و درمان استان در راستای تامین سلامت جامعه از جمله کارمندان و کارگران افزود: در صنایع مختلف غذایی، دارویی و نساجی مستقر در استان البرز توجه به رعایت مسائل بهداشتی و سلامت نیروهای شاغل در خط تولید اهمیت بالایی دارد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه قشر صنعتی جامعه در شرایط اقتصادی کنونی نیاز به حمایت بیشتری دارند، افزود: کارگر سرمایه یک کارخانه است، کارفرما باید در کنار احترام به مقام کارگر از حقوق او صیانت کرده و به خواسته هایش احترام بگذارد.

وی تشریح کرد: با توجه به فعالیت بیش از ۴ هزار واحد صنعتی در البرز، اتاق بازرگانی استان با راه اندازی یک پایگاه تجمیعی واکسیناسیون شرایطی را برای تسهیل در واکسیناسیون مدیران صنعتی و کارگران شاغل فراهم کرده است.

بنامولایی یکی از رسالت‌های مهم اتاق بازرگانی را افزایش سطح تعامل صنعتگران و تولیدکنندگان به منظور توسعه تولید، رونق صادرات و ارزآوری بیشتر برای کشور برشمرد و افزود: در راستای این تعاملات به هم افزایی بیشتر برای عبور از بحران‌های اقتصادی و پیشرفت در این زمینه دست می یابیم.

وی در بخش دیگری با اشاره به اهمیت حمایت از دانش و فناوری بومی در زمینه های مختلف از جمله واکسن های ایرانی کرونا که با تکیه بر دانش و توان علمی محققان کشورمان تولید شده است، گفت: به عنوان یک تولید کننده در راستای حمایت از تولید داخلی واکسن ایرانی تزریق کرده ام.

بنامولایی با بیان اینکه باید رویه کنونی فرهنگ در جامعه اصلاح شود، گفت: اگر قرار به حل مشکل اشتغال و اقتصاد داخلی باشد باید به تولیدات ایرانی افتخار کرده و از آن حمایت کنیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز بیان کرد: در فضای مجازی صحبت هایی مطرح شده است مبنی بر اینکه افرادی که واکسن های ایرانی تزریق کرده اند نمی توانند به خارج از کشور سفر کنند، چون این واکسن‌ها تاییدیه بهداشت جهانی را ندارند و این مسئله برای تجار و تولیدکنندگان مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: از مسئولان کشور درخواست داریم تا اقدامات لازم انجام شود تا واکسن‌های ایرانی در سطح جهان به رسمیت شناخته شوند و هموطنان از جمله تجار و بازرگانان برای خروج از کشور و انجام سفرهای ضروری بتوانند از خدماتی مانند کارت واکسن دیجیتال استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست