در جریان امضای تفاهم نامه همکاری اتاق بازرگانی البرز با سازمان میراث فرهنگی استان البرز/ لزوم برگزاری بازارچه های صنایع دستی در البرز/ جاذبه ها معرفی شوند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: برگزاری بازارچه های صنایع دستی داخلی و بین المللی و معرفی جاذبه های استان امری مهم است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی روز بیست و هشتم مردادماه در جریان امضای تفاهم نامه میان این مجموعه و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز که در محل اتاق البرز برگزار شد، با اشاره به شرایط روز اقتصادی دنیا از جمله کشورمان اظهار کرد: نظام اقتصادی دنیا از جمله ایران تحت تاثیر شرایط روز و کرونا قرار گرفته است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز در ادامه از اهمیت حوزه سلامت و حوزه اقتصادی سخن گفت و افزود: در راس مسائل اقتصادی حوزه گردشگری و صنایع دستی در شرایط شیوع کرونا با آسیب و زیان جدی مواجهه شده است.
وی با اشاره به اینکه آژانس های مسافرتی و ایرلاین ها با ورود کرونا بسیار متضرر شده است، گفت: این ضررها کاهش رونق صنایع دستی را نیز تحت تاثیر قرار داده و فضایی که برای کسب و کار صنایع دستی در حوزه گردشگری فراهم بود، با نبود مسافر بسیار زیان دیده است.
رضایی با اشاره به چالش های زیاد مانند تحریم ها که در سال های اخیر در حوزه اقتصادی حادث شده است، بیان کرد: اما این شرایط تحریم به ما آموخت که چگونه با سختی ها مقابله کنیم.
وی با اشاره به تحولات ناشی از بروز کرونا اضافه کرد: کرونا نیز شاید باعث تحولی عظیم شود، باید در حوزه ای مانند صنایع دستی از بافت سنتی خارج شده و به دیجیتال مارکتینگ روی آوریم.
رضایی با اشاره به اینکه در ایام گذشته منتظر بودیم تا با حضور مسافر در کشورمان فرصتی برای عرضه محصولات صنایع دستی و استفاده از امکانات گردشگری نصیبمان شود، گفت: با گردشگری دیجیتال مانند گردشگری در موزه ها که به صورت دیجیتال در دیگر کشورها انجام می شود، راهی دیگر در برای رشد این صنعت گشوده می شود.
وی در بخش دیگری در خصوص اهداف تفاهم نامه از ارتقای بازارهای داخلی افزود: برگزاری بازارچه های صنایع دستی داخلی و بین المللی و معرفی جاذبه های استان امری مهم است.

راه اندازی انجمن صنایع دستی و گردشگری سلامت

در ادامه این نشست شادی حاضری نیز بیان کرد: مهمترین هدف ما از امضای تفاهم نامه برطرف کردن موازی کاری و تعامل بین بخش خصوصی و بخش دولتی است.
وی با بیان اینکه استان البرز مشکلات زیادی در بخش صنایع دستی و گردشگری دارد، عنوان کرد: اما هنرمندان بسیار خوبی در البرز داریم که متاسفانه هنوز به درستی شناخته و یا معرفی نشده اند.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز ضمن تاکید بر همکاری مجموعه اتاق البرز با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان گفت: با تکیه بر این مهم می توانیم مشکلات زیادی را برطرف کنیم.
حاضری ادامه داد: گردشگری البرز متاثر از عواملی مانند نزدیکی با پایتخت مشکلات زیادی داشته و با کرونا این معضلات مشکلات بیشتر نیز شده است، می توانیم بگوییم صد درصد بخش گردشگری زیان دیده است.
وی با اشاره به برنامه های کمیسیون گردشگری اتاق البرز از پایه ریزی تصمیماتی گسترده در این کمیسیون سخن گفت و افزود: برنامه آتی ما راه اندازی انجمن صنایع دستی و انجمن گردشگری سلامت است که امیدواریم با با کمک سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بتوانیم این انجمن ها را راه اندازی کنیم.

البرز باید قطب گردشگری سلامت ایران باشد
و اما فریدون محمدی نیز در این جریان امضای این تفاهم نامه البرز را قطب گردشگری سلامت در کشور برشمرد و گفت: استان البرز در توسعه گردشگری و صنایع دستی با اتاق البرز همکاری خواهد کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز تاکید کرد: بخش خصوصی به دنبال درآمد و سود است، در این میان به گونه ای باید در بخش گردشگری و صنایع دستی کار شود که سودآور باشد.
وی با اشاره به اینکه البرز به یقین باید قطب گردشگری سلامت ایران باشد، عنوان کرد: استانی که نزدیک ترین فاصله را با تهران دارد می تواند از امکانات سخت افزاری آن استفاده کند؛ در این میان پایتخت در زمینه گردشگری نه تنها تهدیدی برای استانی مانند البرز نیست بلکه بزرگترین نعمت نیز است.
وی افزود: البرز می تواند مرکز اقامت تهرانی ها باشد و حتی می تواند مکانی باشد برای مسافرانی که نمی خواهند در تهران اقامت کنند.
محمدی اضافه کرد: فرودگاه بین الملی امام خمینی و پیام، وجود پزشکان متخصص در بخش سلامت عامل اصلی موفقیت ما در زمینه گردشگری سلامت هستند.
وی در پایان با تاکید بر اینکه برای رسیدن به اهداف خود با توجه به شرایط حاکم اقدامات موثری انجام می دهیم، عنوان کرد: شاید مجبور باشیم تا مدت زیادی با کرونا زندگی کنیم، پس باید اقداماتمان با توجه به این دوران باشد و بتوانیم از شرایط موجود نیز استفاده لازم را ببریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست