مدیرعامل موسسه خیریه محکم: سالانه ۷ میلیارد تومان برای درمان اطفال مبتلا به بیماری‌های مادرزادی در کشور هزینه می شود

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره موسسه خیریه محکم گفت: این موسسه سالانه ۷ میلیارد تومان برای درمان اطفال مبتلا به بیماری های مادرزادی هزینه می کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، صلاح الدین دلشاد در همایش نقش فعالان اقتصادی در مسئولیت های اجتماعی که در اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، در مورد اهداف برگزاری این همایش گفت: نقص خلقتی نوزادان در بدو تولد که از آن به ناهنجاری های مادرزادی تعبیر می شود، در حدود ۶ درصد متولدین هر جامعه بروز می کند و مشتمل بر بیماری های قلبی و مغزی، مغز و اعصاب، لب شکری و شکاف کام، مری بسته، در رفتگی لگن و دیگر موارد است که خیلی از خانواده ها قادر به پرداخت هزینه درمان این بیماری ها نیستند.

وی در ادامه افزود: موسسه محکم در قالب فعالیت هایی در راستای حمایت از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی از سال ۸۴ راه اندازی شد و در این مسیر کمک زیادی به خانواده های این اطفال داشته و آنها را تحت پوشش قرار داده است.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره موسسه خیریه محکم افزود: تاکنون بیشترین اقداماتی که از سوی موسسه خیریه محکم در زمینه درمان این اطفال انجام شده است، در ارتباط با کودکان مبتلا به بیماری مادرزادی لب شکری و شکاف کام بوده است.

وی با شاره به اینکه برخی از کودکان تحت حمایت این موسسه خیریه نیز از کمبود هورمون رشد یا سوماتروپین رنج می برند، گفت: این بیماری جلوی افزایش قد کودکان را می گیرد، هزینه تامین داروی هر کدام از این بیماران ماهانه حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و تا آخر عمر باید آن را مصرف کنند که موسسه خیریه محکم به خانواده این کودکان در پرداخت این هزینه ها کمک می کند.

دلشاد با اشاره به اقداماتی که در استان هایی مانند سیستان و بلوچستان، ایلام و هرمزگان در خصوص جراحی رایگان اطفال مبتلا به بیماری های مادرزادی انجام شده است، گفت: در این زمینه انواع جراحی‌های اطفال را داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه از سوی این موسسه خیریه سالانه حدود ۶ تا ۷ میلیارد تومان برای درمان اطفال مبتلا به بیماری های مادرزادی هزینه می‌شود، گفت: در ۲۲ بیمارستان طرف قرارداد موسسه، جراحی این اطفال صورت می گیرد.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره موسسه خیریه محکم عنوان کرد: در حال حاضر بر اساس عمل های جراحی و اقدامات درمانی در پایتخت بالغ بر ۷ هزار و ۵۵۰ کودک و نوزاد تحت پوشش این موسسه قرار دارند که به بیماری های مختلف مادرزادی مبتلا هستند، البته در سطح شهرستان ها نیز آمارهای دیگری توسط موسسه خیریه محکم از درمان این بیماران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست