مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز: تقویت حوزه گردشگری البرز نیازمند حضور مردم و مشارکت انجمن ها و تشکل های بخش خصوصی است

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز گفت: برای تقویت حوزه گردشگری در البرز حضور مردم و مشارکت انجمن ها، تشکل ها و حامیان بخش خصوصی از جمله اتاق بازرگانی البرز ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، محمدجواد کاظمینی شامگاه دوشنبه در حاشیه افتتاح نخستین نمایشگاه گردشگری بازار سفر استان البرز که در باغ گلهای پارک شهید چمران کرج برگزار شد، بیان کرد: این نمایشگاه فرصتی شد تا دیداری با بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری داشته باشیم و امیدواریم که در آینده شاهد برگزاری تعداد بیشتری از نمایشگاه های این چنینی در استان باشیم.

وی ادامه داد: استان البرز در میان استان های کشور به عنوان یکی از قطب های گردشگری شناخته شده و دارای پتانسیل‌های زیادی است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز عنوان کرد: استان البرز شاهراه مواصلاتی بیش از ۱۳ استان کشور است و پتانسیل‌های ویژه‌ای در حوزه گردشگری دارد و جاده چالوس به عنوان یکی از زیباترین و مهم‌ترین جاده های گردشگری دنیا از این استان عبور می کند.

وی با تاکید بر اینکه شهر طالقان در البرز یکی از مهم‌ترین ظرفیت های گردشگری این استان است، گفت: در این شهرستان جادذبه های طبیعی و تاریخی زیادی وجود دارد و باید از این پتانسیل ها و دیگر فرصت های گردشگری استان به بهترین نحو استفاده کنیم.

کاظمینی با تاکید بر اینکه تکیه بر ظرفیت های گردشگری برای تقویت این حوزه به تنهایی کافی نیست، افزود: در این میان نیاز به حضور و مشارکت بیشتر مردم است و این مهم نیازمند تعامل هر چه بیشتر با شهروندان و استفاده از نقطه نظرات آنها است.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه گردشگری بازار سفر در بخش‌های مختلف گردشگری ظرفیت های استان در این حوزه به بازدیدکنندگان معرفی شده است، گفت: برای تقویت حوزه گردشگری در البرز حضور مردم و مشارکت انجمن ها، تشکل‌ها و حامیان بخش خصوصی از جمله اتاق بازرگانی استان ضروری است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز با اشاره به نگاه ویژه استاندار البرز به صنعت گردشگری و رونق اقتصادی در این عرصه افزود: در این رابطه استانداری با حمایت هایی که از بخش خصوصی استان خواهد داشت، شاهد ارتقای هر چه بیشتر صنعت گردشگری خواهیم بود.

وی تاکید کرد: رونق صنعت گردشگری تقویت کارآفرینی و اشتغال زایی و ترویج هنر را به دنبال خواهد داشت، به همین دلیل باید به تقویت این صنعت در البرز بیشتر بها داده شود.

یکی از مهم‌ترین عرصه‌های کارآفرینی و اشتغال زایی عرصه گردشگری است

در بخش دیگری عبدالله دارایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز نیز بیان کرد: یکی از مهم‌ترین عرصه‌های کارآفرینی و اشتغال زایی عرصه گردشگری است و یکی از اثرگذارترین مجموعه هایی که می تواند به انجام ماموریت در این زمینه کمک کند، تعاونی ها و شرکت های فعال در حوزه گردشگری و ارائه خدمات مسافرتی هستند.

وی با اشاره به اینکه تشکل ها، انجمن ها و تعاونی های حوزه گردشگری بر اساس شعار ارائه خدمت به مردم به دنبال تعالی و شکوفایی این حوزه هستند، گفت: فعالان این عرصه نقش بسیار مهمی در جذب گردشگر دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: البرز به واسطه ظرفیت های گردشگری که در دل شهرهای مختلف استان وجود دارد می تواند گردشگر محور باشد و باید به گونه ای زیرساخت های لازم فراهم شود که در قالب فعالیت شرکت های خدمات مسافرتی و تعاونی های گردشگری شاهد حضور هر چه بیشتر گردشگران و اقامت مدت دار آنها در استان باشیم.

اتاق بازرگانی البرز به رونق اقتصادی در حوزه گردشگری نگاه ویژه ای دارد

در بخش دیگری عمار ایزدیار عضو شورای شهر کرج نیز بیان کرد: این نمایشگاه به همت اتاق بازرگانی البرز، اداره کل میراث فرهنگی استان و تعاونی توسعه زیرساخت گردشگری سیمرغ از بخش خصوصی برگزار شد و هدف از برپایی آن معرفی ظرفیت، توانمندی و جاذبه های گردشگری استان البرز است.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در حوزه گردشگری می‌تواند به هم‌افزایی و معرفی هر چه بیشتر پتانسیل های البرز در این حوزه کمک کند و افزود: در حوزه گردشگری اتاق بازرگانی البرز همواره در کنار مدیریت شهری حضور داشته است و این مجموعه به عنوان نماینده بخش خصوصی به موضوع رونق اقتصاد در حوزه گردشگری نیز همانند بخش هایی مانند کشاورزی و صنعت و خدمات نگاه ویژه ای داشته است.

این عضو شورای اسلامی شهر کرج افزود: مواردی مانند نزدیکی به تهران به عنوان بزرگترین کانون جمعیتی کشور یکی از پتانسل های مهم برای تقویت گردشگری البرز است، اگر بتوانیم ظرفیت ها و زیرساخت های بیشتری را در حوزه گردشگری استان فعال کنیم، پایتخت نشینان استان البرز را به عنوان مقصد سفر انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: البرز پتانسیل های ویژه ای در بخش کویر‌نوردی دارد، پیست اسکی دیزین نیز یک ظرفیت مهم گردشگری استان برای جذب مسافران داخلی و خارجی است.

تکیه بر نوآوری های اجتماعی در حوزه گردشگری البرز در سال های آتی مدنظر است

در ادامه این گفتگو محمد اسدیان عضو دیگر از شورای اسلامی کلانشهر کرج گفت: شوراهای شهر بر طبق بند ۶ ماده ۸۰ در حوزه ترغیب مردم به حوزه گردشگری شرح وظائفی دارند و بر این اساس سلسله جلسات متعددی میان، ادراه کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اتاق بازرگانی استان و مدیریت شهری کرج برگزار شده است تا به اتخاذ تصمیمات سازنده در راستای تقویت حوزه گردشگری منجر شود.

وی در خصوص برنامه های شورای شهر کرج به منظور ترغیب شهروندان به مشارکت در حوزه گردشگری گفت: در این راستا با توجه به شعار سال جاری مبنی بر حمایت از شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرینی به دنبال این هستیم که با تکیه بر نوآوری های اجتماعی در حوزه گردشگری البرز در سال های آتی شاهد برگزاری تعداد بیشتری از نمایشگاهای مشابه بازار سفر باشیم.

عضو شورای اسلامی کرج با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه بازار سفر در معرفی ظرفیت های گردشگری استان از جمله دفاتر مسافرتی و مراکز اقامتی گفت: استفاده از نوآوری های روز در برگزاری چنین نمایشگاه هایی در دستور کار است تا بهتر بتوانیم خدمات فعالان این عرصه را به بازدیدکنندگان معرفی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست