ساخت قطعات پیشرفته صنعتی در استان البرز

به همت شرکت های استان البرز، ده ها قطعه پیشرفته صنعتی در استان البرز ساخته می شود. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، فائق زرافشان عضو هیات نمایندگان اتاق با تاکید بر دانش بومی در تولید قطعات صنعتی اظهار کرد: یک نمونه از این موارد تولید پره های توربین مورد نیاز صنعت برق است، در این خصوص شرکت های دانش بنیان‌ در راستای همکاری با گروه مپنا وارد مهندسی معکوس تولید پره های توربین شدند.
وی در مورد تهیه متریال مورد نیاز ساخت پره های توربین گفت: خوشبختانه دانش تولید این مواد اولیه در ایران فراهم شده و با تکیه بر این دانش بومی ۵۰ درصد نیاز داخلی کشور به این توربین ها تامین می شود.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز در ادامه با اشاره به اینکه تولید پره های توربین صددرصد داخلی شده است، گفت: با تکیه بر دانش بومی بالغ بر ۲۱ نوع پره توربین برای شرکت نفت و وزارت نیرو تولید کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه شرکت های دولتی و خصوصی از نقاط مختلف ایران هر کدام به دانش فنی تولید قطعاتی از توربین های صنعت برق دست پیدا کرده اند، بیان کرد: به دنبال این رخداد مهم اکنون به تولید توربین های بومی در کشور رسیده ایم.
زرافشان با تاکید بر اینکه توربین های بومی ایران صددرصد قابل رقابت با نمونه های خارجی است، گفت: خدمات پس از فروش توربین های وارداتی ایراد دارد و از طرفی این توربین های وارداتی در کشورمان‌ کارایی بیشتر از ۳۰درصد نداشته اند، این در حالی است که توربین های بومی تولید داخل ایران کارایی بیش از ۴۵ درصدی دارند.
وی در بخش دیگری با این توضیح که با تکیه بر دانش فنی اقداماتی در راستای ساخت دستگاه تولید ماسک اجرایی شده است، بیان کرد: در این مورد نیز با مهندسی معکوس به تولید غلطک و دیگر اجزای دستگاه تولید ماسک دست یافتیم و در این زمینه تامین کننده قطعات مورد نیاز ۲۰ شرکت تولیدکننده ماسک هستیم.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز عنوان کرد: با تکیه بر توان داخلی در حال حاضر طی یک هفته ساخت تمامی تجهیزات مکانیکی یک دستگاه تولید ماسک انجام می شود و در ادامه مونتاژ قطعات الکترونیک آن صورت می گیرد.
وی در بخش دیگری تشریح کرد: برخی مواد اولیه مورد نیاز ساخت دستگاه ماسک وارداتی است و تحت تاثیر نوسانات ارزی با افزایش قیمت همراه شد اما خوشبختانه در دانش ساخت این دستگاه به پیشرفت خوبی رسیده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست