سهم آموزش های فنی و حرفه ای در کارآفرینی

شادی حاضری

عضو هیأت رییسه و رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز

ایران بزرگ، امروز بیش از هر زمان دیگر به کار و کارآفرینی نیاز دارد. (مقام معظم رهبری )

روز ششم مردادماه که به نام روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای نام گذاری شده است، بهانه ای شد تا از زحمات کارآفرینان عزیز که حقیقتا گوهران اقیانوس اقتصاد استان و کشور هستند تقدیر شود.

امروزه آموزش های هدف دار فنی و حرفه ای و کارآفرینی به عنوان یک راهبرد ملی برای دست یابی به موقعیت اقتصادی، رفاه اجتماعی، خلاقیت و نوآوری و ارزش کارآفرینی در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه زبانزد همگان است.توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای رشد اقتصادی ایران امری حیاتی است.

سرمایه گذاری های زیر بنایی و افزایش ابزار و تجهیزات و به طور کلی سرمایه فیزیکی بدون سرمایه انسانی بلا استفاده مانده و یا به نحو اقتصادی و کار آمد مورد بهره برداری قرار نمی گیرد.
ما در جامعه امروز یاد گرفته ایم در کنار هم زندگی کنیم، کار می آفرینیم و زمینه رشد خود و دیگران و جامعه را فراهم آوریم و همین مساله اهمیت کار آفرین و کار آفرینی را دو چندان می کند.
آنچه کارآفرینان موفق را از کارآفرینان دیگر متمایز می کند، سرعت توسعه فعالیت اقتصادی آنان است. آنهایی بیشتر موفق هستند که فعالیت اقتصادیشان را بتوانند به سرعت رشد دهند. این کارآفرینان موفق موقعیت های که در بازار، دیگران به آنها توجه نمی‌کنند می یابند و همین ایده، بهره برداری کردن از این موقعیت ها را در ذهن آنها شکل می دهد.

اکنون در عرصه جهانی افراد خلاق و نوآور به عنوان کارآفرینان منشأ تحولات بزرگی در عرصه تولید و خدمات شده اند. حتی شرکت های بزرگ جهانی برای حل مشکلات خود به کارآفرینان مراجعه می کنند.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن ششم مردادماه (روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای و هفته ملی مهارت) از تلاش همه دست اندرکاران خانواده بزرگ دانشگاه فنی و حرفه ای کشور اعم از استادان، کارکنان و دانشجویان این مرکز علمی و مهارتی تشکر و قدردانی کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست