دیدار رییس اتاق بازرگانی با هیات مدیره خانه مطبوعات البرز

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز، پرهام رضایی روز چهارشنبه در نشست با هیات مدیره خانه مطبوعات استان البرز ضمن تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار اظهار کرد: در تعامل دولت و بخش خصوصی مطبوعات و سایر رسانه های خبری نقش مهمی می توانند ایفا کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه استان البرز بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی دارد و استانی اقتصادی است، از رشد مثبت صادرات در البرز سخن گفت.
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز بیان کرد: بالغ بر ۲۰۰ برند ملی در میان واحدهای صنعتی فعال البرز وجود دارد.
وی با اشاره به لزوم تقویت صادرات در استان البرز گفت: در خصوص صادرات این استان آنطور که باید کار نشده و این در حالی است که واحدهای صنعتی خوب و موفقی در البرز فعال است که هنوز به چرخه صادرات وارد نشده اند.
رضایی با اشاره به اهمیت توجه به شعار سال که جهش تولید است، گفت: توسعه صادرات در جهت رونق تولید مهم است و در این میان مطبوعات و رسانه های البرز با عارضه یابی و بررسی مسائل واحدهای تولیدی و صنعتی البرز و انعکاس آن به مسئولان دولتی نقش مهمی دارند.
وی با تاکید بر اینکه خیلی از مشکلات موجود صنایع البرز باید در سطح ملی پیگیری شود، عنوان کرد: در این زمینه توجه به مواردی مانند رقم تسهیلات بانکی به صنایع اهمیت بالایی دارد.
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز بیان کرد: مشکلات امروز اقتصادی کشور و به تبع استان البرز در تولید باید در راستای تعامل با مجموعه هایی مانند بیمه، امور مالیاتی، گمرک، تعاون و چند نهاد مهم دولتی دیگر پیگیری شود.
وی با تاکید بر اهمیت تمرکز بر صادرات استان البرز گفت: باید به گونه ای پیش رویم که همیشه در حوزه اطلاعات درج شده در رسانه ها مطالب متنوعی در مورد اقتصاد داشته باشیم.
رضائی با اشاره به اهمیت حضور هیات های تجاری از کشورهای مختلف در ایران به منظور برقراری مبادلات تجاری افزود: به عنوان نمونه بازار کشورهایی مانند آذربایجان، گرجستان، روسیه و عراق برای توسعه فعالیت های اقتصادی ایران مناسب است.
وی با این توضیح که البرز در بحث محصولات کشاورزی عملکرد خوبی دارد، عنوان کرد: سال گذشته ۱۱ هزار کانتینر صادرات میوه و تره بار و صیفی جات از استان البرز انجام شده است.
رئیس اتاق بازرگانی استان با اشاره به اهمیت ارزی آوری برای کشور توضیح داد: این مهم در سایه صادرات محقق خواهد شد و راه حل خوبی نیز برای جلوگیری از واردات بی رویه است.
وی در مورد برنامه های پیش رو اتاق بازرگانی استان البرز بیان کرد: در حوزه صادرات عارضه یابی و آسیب شناسی خواهیم کرد تا مشکلات این بخش را در حد توان رفع کنیم.
رضایی گفت: اتاق بازرگانی استان البرز قدرت اجرایی ندارد اما برای مطالبه گری بخش خصوصی و تسهیل گری امور این حوزه با سه قوه کشور در تعامل است و مشاوره لازم را ارائه می دهد.
وی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی استان البرز را به سمت عضو محوری هدایت خواهیم کرد، افزود: فعالان اقتصادی باید اتاق را از خود بدانند و با عضویت در مجموعه ما را در حل مشکلات استان یاری کنند، در بحث تشکیل انجمن ها و تشکل های اتاق نیز باید قویتر از قبل کار شود.
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز در پایان با اشاره به اینکه در دیپلماسی اقتصادی باید آینده نگر باشیم، بیان کرد: در این خصوص استفاده از ظرفیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای افزایش مبادلات اقتصادی اهمیت بالایی دارد.
در ادامه این دیدار، اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات، پیشنهادهای خود برای افزایش تعامل بین رسانه ها و فعالان اقتصادی را ارایه کردند.
گفتنی است برنامه تقدیر از خبرنگاران توسط روابط عمومی اتاق البرز، در هفته آینده و بر اساس پروتکل های بهداشتی، با حضور نمایندگان اتاق در دفاتر رسانه ها برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست