مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی: در حوزه گردشگری تخصصی ۴۹ عنوان در دستور کار وزارت میراث فرهنگی است

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی امسال را فرصت رونق گردشگری داخلی کشور برشمرد و گفت: در بحث گردشگری تخصصی فعالیت در ۴۹ عنوان در دستور کار وزارتخانه است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، سید مصطفی فاطمی شامگاه شنبه در حاشیه مراسم اختتامیه نخستین نمایشگاه گردشگری بازار سفر استان البرز اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه از چند جهت مورد توجه است که یکی از مهم‌ترین آنها همگرایی بخش خصوصی استان در معرفی ظرفیت های خدماتی گردشگری البرز در بخش های مختلف از جمله دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی و حمایت اتاق بازرگانی البرز از این مجموعه ها است.

وی با بیان اینکه هم‌افزایی میان فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری وظیفه وزارت میراث فرهنگی در حمایت از مجموعه ها و فعالیت های مرتبط به این بخش را دو چندان می کند، گفت: در این نمایشگاه فرصتی دست داده است تا فعالان حوزه گردشگری البرز بعد از دو سال و نیم وقفه ناشی از کرونا دور هم جمع شده و داشته های خود در استان را به مردم معرفی کنند و ما نیز در چنین رویدادهایی کنار آنها خواهیم بود.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: نقطه قوت برگزاری نمایشگاه بازار سفر توجه به گردشگری های تخصصی است و گردشگری تجربه گرا نیز به خوبی معرفی شد.

وی ادامه داد: این نمایشگاه آغازگر حرکتی به سمت نمایش حراجی های بازار سفر حوزه گردشگری است تا در قالب آن اطلاعات کافی در خصوص سفرهای کوتاه ارزان قیمت و در عین حال جذاب در اختیار مردم قرار داده شود.

فاطمی در ادامه اظهار امیدواری کرد که برگزاری نمایشگاه گردشگری بازار سفر در البرز به دیگر استان ها نیز تعمیم داده شود تا با کمک آن ظرفیت های گردشگری کشور بیش از گذشته به گردشگران معرفی شود.

وی در بخش دیگری در خصوص مهم‌ترین اتفاق حوزه گردشگری کشور در سال جاری گفت: موضوع تنوع بخشی حوزه گردشگری یکی از سیاست های وزارت میراث فرهنگی است و به دنبال گسترش گردشگری های تخصصی در سطح کشور هستیم.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در بحث گردشگری تخصصی از سوی وزارتخانه بر روی حدود ۴۹ عنوان متمرکز شده ایم و در ادامه مجموعه ها و ظرفیت ها در این رابطه را معرفی خواهیم کرد.

وی در مورد تحولاتی که در حوزه صنعت توریسم و جذب گردشگر در سال جاری پیش بینی می شود، گفت: اکنون سال رونق گردشگری داخلی است و شاهد اتفاقات خوبی در این عرصه خواهیم بود، اما در حوزه گردشگری خارجی بیشتر باید کار شود.

فاطمی در مورد برنامه ریزی جذب گردشگری خارجی برای استان های دارای ظرفیت های ناشناخته مانند البرز عنوان کرد: در بحث گردشگری داخلی البرز از دو جهت مورد توجه است، نخست آنکه این استان جاذبه های گردشگری دارد و می تواند به عنوان مقصد گردشگری باشد، دوم آنکه البرز یکی از بزرگترین بازارهای کشور در حوزه اعزام تورهای گردشگری به سایر نقاط ایران را دارد و این یک ظرفیت مهم است.

وی اظهار امیدواری کرد: در سال جاری به البرز در جایگاه و سطحی توجه شود که ظرفیت های گردشگری این استان برای جذب مسافران داخلی و خارجی بیشتر مورد توجه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست