پیام تبریک رییس اتاق بازرگانی البرز به سرپرست وزارت صمت

پرهام رضایی رییس اتاق بازرگانی البرز، در نامه ای به جعفر سرقینی سرپرست وزارت صمت، ضمن تبریک مسوولیت جدید وی، انتظارات بخش خصوصی از این وزارتخانه را تشریح کرد
متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر سرقینی
سرپرست محترم وزارت صمت
با سلام و احترام
حسن انتخاب جنابعالی به عنوان سرپرست وزارت صمت از سوی رییس جمهور محترم، موجب خوشحالی فعالان صنعتی، معدنی و بازرگانان است. تجربه ارزشمند شما در مناصب مختلف این وزارتخانه و این که بیش از ۲ دهه است که به عنوان مدیری اعتدال گرا شناخته می شوید، نشانه های خوبی از سیاست های آتی وزارت صمت به دست می دهد.
بلاشک با توجه به سرمایه اجتماعی قابل اعتنایی که به مرور و با کارنامه مدیریتی مثبت خود کسب کرده اید، بخش خصوصی برای عبور دادن کشور از شرایط سخت کنونی همراه شماست و از هیچ کوششی برای اجرای موفقیت آمیز برنامه های مدنظر، دریغ نخواهیم کرد. زیرا می دانیم مشی جنابعالی، کنار گذاشتن نگاه بدبینانه به بخش خصوصی است. نگاهی که بویژه در ماه های اخیر با کاهش اختیارات اتاق های بازرگانی در حیطه کارت بازرگانی اوج گرفت‌. همان نگاهی که نخست واردکنندگان را محدود ساخت و در گام بعدی، صادرکنندگان را به بهانه عدم بازگشت ارز، آماج تبلیغات منفی قرار داد.
جنابعالی به خوبی واقفید که صادرات، واردات و تولید ملی، سه جریان به هم پیوسته است و نمی توان با سرکوب برخی، به رشد دیگری اهتمام ورزید. تولیدکنندگان برای جهش کار خود به تامین مستمر مواد اولیه و کالاهای واسطه ای و ماشین آلات صنعتی نیاز دارند و همچنین باید بتوانند به سهولت به بازارهای منطقه ای و بین المللی دسترسی داشته باشند و حجم تولید خود را افزایش دهند. بخش خصوصی قدرت دور زدن تحریم ها و مقابله نامحسوس با دشمنان اقتصادی ایران را دارد به شرط آن که گرفتار تحریم های داخلی، مقررات پرنوسان و چه بسا ستون پنجم نفوذی نشود.
بی شک کاهش موانع تجارت خارجی می تواند به تقویت تولید ملی و جلوگیری از رشد پرشتاب قاچاق کمک کند

جناب دکتر سرقینی عزیز

سوابق مدیریتی شما نشان می دهد که اهل پرهیز از تصمیم های شتابزده هستید و به مشورت جویی از تشکل های اقتصادی باور دارید. اگر امروز لازم است که به برخی مسوولان اجرایی، مفاد قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار را یادآوری کنیم، باعث افتخار است که بخش هایی از این قانون بر اساس سبک مدیریتی شما در دهه هفتاد نگاشته شده است. به همین دلیل امیدواریم که این قانون نیمه فراموش شده، توسط شما در حوزه های صنعت، معدن و تجارت احیا شود و عقلانیت جمعی، جای هیجان های فردی را در تصمیم گیری ها بگیرد.
در پایان برای شما بهترین ها را آرزو دارم چون می دانیم که شما نیز چنین آرزویی را برای اقتصاد ایران و بخش خصوصی کشور دارید.
پرهام رضایی
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست